پارتیشن شیشه ای | قیمت | مشاوره قبل از خرید

پارتیشن شیشه ای یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده از شیشه به عنوان یک المان سازه ای می‌باشد. از پارتیشن ها به عنوان جداکننده در فضاهای داخلی ساختمان های اداری و مسکونی استفاده می‌شود. استفاده از پارتیشن مدرن باعث می‌شود تا افراد علاوه بر داشتن آزادی و حفظ حریم خصوصیشان بتوانند با محیط بیرون تعامل داشته باشند و از نور در تمامی قسمت های ساختمان استفاده کنند. در محیط های اداری پارتیشن ها قابلیت بیشترین و بهترین استفاده از حداقل فضا را به کاربران ارائه می‌دهد و علاوه براین بدون اینکه مانع دید افراد شود و به ظاهر و طراحی داخلی ساختمان آسیب برساند سر و صدای محیط را کاهش دهد. پارتیشن های شیشه ای دارای انواع مختلفی می‌باشند، از انواع پارتیشن ها می‌توان به تک جداره، دو جداره، open office ، اداری و منزل اشاره کرد و هرکدام از این مدل ها به صورت فریم لس، فریم دار، ریلی و تاشو قابل اجرا و طراحی می‌باشد.

فرم بازدید از محل

انواع پارتیشن شیشه ای مدرن آراکس

انواع پارتیشن شیشه ای مدرن آراکس

شرکت آراکس گلس با چندین سال سابقه در طراحی و اجرای سازه های شیشه ای ساختمانی، انواع مختلف پارتیشن را ارائه، طراحی و نصب می‌نماید. معمار یا کارفرمای گرامی میتوانند با توجه به مشخصات خاص هرکدام از پارتیشن ها و همچنین مکان قرار گیری آنها بهترین مدل را برای پروژه خود انتخاب نمایند. در ادامه به بررسی انواع مختلف پارتیشن شیشه ای آراکس می‌پردازیم:

طراحی و تولید پارتیشن های شیشه‌ای

پارتیشن شیشه ای تک جداره

یکی از زیباترین و پرکاربرد ترین انواع پارتیشن های آراکس گلس، پارتیشن شیشه ای تک جداره می‌باشد که به صورت فریم لس و فریم دار قابل نصب هستند. این نوع از پارتیشن ها جایگزین بسیار خوبی برای دیوار های بتنی می باشند؛ زیرا به علت استفاده از پروفیل های مینیمال این نوع پارتیشن بسیار ظریف بوده و مناسب بخش بندی تمامی ساختمان های اداری و مسکونی حتی با متراژ پایین نیز می‌باشد. سیستم اختصاصی پارتیشن تک جداره آراکس گلس یک سیستم مادولار می‌باشد.

پارتیشن های مدولار با قابلیت جدا کردن اجزا و نصب مجدد طراحی شده اند. این نوع پارتیشن بدون نیاز به استفاده از ابزارهای خاص و مدت طولانی برای بازسازی، می توانند خیلی سریع تر از پارتیشن های سنتی جابجا و مجدد نصب شوند.

مقاطع نگه دارنده شیشه شامل پروفیل های مینیمال می باشد که از آن ها هم به عنوان پروفیل پارتیشن شیشه ای توکار و همچنین رو کار می توان استفاده نمود و به طراح توانایی انتخاب قرار گرفتن شیشه در وسط یا آکس (کناره ها) پروفیل را میدهد.

ارتیشن تک جداره روکارامکان نصب پروفیل های پارتیشن تک جداره به دو صورت توکار و روکار وجود دارد. در روش روکار پروفیل ها جهت نصب شیشه ها برروی سقف و کف تمام شده فیکس و نصب می‌شوند. پروفیل های پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که شامل مقاطع بسیار ظریف و مینیمال تا پروفیل هایی با مقاطع بزرگ می باشند، انتخاب نوع پروفیل توسط طراح یا معمار محترم و متناسب با نیاز پروژه با توجه به مشخصات پارتیشن طراحی شده صورت می پذیرد.

پارتیشن تک جداره توکار

پارتیشن تک جداره توکار نوع دیگری از این سیستم، پارتیشن های توکار می باشند. در این روش پروفیل کاملا در تراز کف قرار گرفته و همچنین نیازمند پیش بینی و تعبیه ی جزئیات مربوط به پروفیل های این نوع از پارتیشن در فاز دو و تهیه نقشه های فنی کف سازی می باشد. تا در نتیجه ی آن یک پارتیشن شیشه ای تک جداره ی تو کار (یا دفنی) با حداقل دید بصری از نمای یراق الات و اتصالات اجرا گردد. تمامی قطعات نگه دارنده اصلی در سقف و کف پروژه پنهان می گردد.

پارتیشن شیشه ای دو جداره

این نوع پارتیشن نیز مناسب جداسازی و بخش بندی کردن فضاهای داخلی اداری و مسکونی می‌باشد. پروفیل های پارتیشن دوجداره نسبت به پارتیشن تک جداره دارای ضخامت بیشتری هستند تا دولایه شیشه سکورت 6 میلیمتری برروی آنها قرار گیرند و به همین دلیل فضای بیشتری نسبت به پارتیشن تک جداره اشغال می‌کنند و مناسب استفاده در فضاهای بزرگ تر می‌باشند.

از این نوع پارتیشن ها بیشتر در مکان هایی مانند اتاق های کنفرانس، جلسه و مدیریت که نیاز به امنیت بیشتری دارند استفاده می‌شود. زیرا به علت دو لایه بودن شیشه ها و همچنین امکان نصب درب شیشه ای دو جداره، پارتیشن های دو جداره نسبت به پارتیشن های تک جداره عایق صدا و حرارت بهتری می‌باشند.

از دیگر مزایای پارتیشن شیشه ای دوجداره میتوان به محدود کردن دید اشاره کرد؛ زیرا در فضای خالی بین شیشه ها امکان قرار گیری پرده های کرکره ای وجود دارد تا در مواقع دلخواه دید را محدود نمود (محدود کردن دید توسط شیشه های هوشمند نیز امکان پذیر می‌باشد).

انواع پارتیشن دوجداره

پارتیشن های شیشه ای دوجداره نیز به دو صورت روکار و توکار قابل نصب و اجرا می‌باشند. در مدل رو کار همانطور که از اسم این مدل مشخص است پروفیل ها به صورت روکار بر روی زمین و سقف نصب می‌شوند و شیشه ها در داخل آنها قرار می‌گیرند. اما در مدل توکار پروفیل ها در داخل کف و سقف نصب می‌شوند و نیاز به زیر سازی جهت نصب دارند. پروفیل‌ها در این مدل حداقل فضا را اشغال می‌کنند و فضای بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد، هم‌چنین وضوح، دید و شفافیت بیشتری را به ارمغان می‌آورند.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

شفافیت

شفافیت در محل کار با استفاده از پارتیشن اداری راهی برای افزایش فرهنگ همکاری، افزایش ارتباط چشمی بین همکاران و به‌کارگیری روش‌های جدید برای کار می‌باشد. همچنین شفافیت میزان نور ایده آل را در محل کار تضمین می‌کند و تحقیقات نشان داده است که وجود نور مناسب در محل کار تاثیر قابل توجهی در سلامت و بازدهی کارمندان دارد.

شرکت آراکس خلاقیت و کاربردهای زیادی را در سیستم پارتیشن های خود آمیخته است، تا یک فضای کار ایده‌آل به دست آید. با استفاده از سیستم‌های مختلف پارتیشن شیشه ای اداری با شیشه های تکی و دوگانه، افقی، پاناروما و دیگر سیستم‌ها حداکثر شفافیت به دست می‌آید که فضا و حس آزادی غیر قابل مقایسه ای را القا می‌کند.

شرکت آراکس پارتیشن شیشه ای مدرن با درجات مختلف شفافیت را ارائه می‌دهد. و دارای کیفیت بالا از لحاظ عایق بودن صدا برای حفظ حریم شخصی می‌باشد. بدین منظور از شیشه‌های سند بلاست شده، شیشه‌های مجتمع و یا پرایوسی استفاده می‌شود. لوگو، عکس و گرافیک ‌های سفارشی نیز با استفاده از سیستم‌های مختلف پرینت بر روی شیشه می‌توان استفاده کرد.

دیوارهای شیشه‌ای تا حدی عایق صدا هستند به گونه ای که آرامش آکوستیک تضمین شده است. به عنوان مثال سیستم پارتیشن دو جداره از اتصالات بدون درز بهره مند است که تا 55db عایق صدا است.

سیستم روکش های مختلف اجازه می‌دهد تا پنل‌های استیل و قسمت های مختلف به هر رنگی در آید. همچنین طرح چوب، ونیر، فابریک و چرم نیز در رنگ های مختلف موجود است، بدین ترتیب سیستم پارتیشن اداری مطابق با سلیقه و با توجه به خصوصیات سازمان شما به راحتی به دست می‌آید.

همچنین پنل های مختلفی برای نصب سیستم نورپردازی، هوا، نمایشگرها، صدا و تنظیم هوا نیز موجود است. شما در یک پارتیشن اداری، احساس وجود هیچ مرزی را نخواهید کرد.

درب های قابل استفاده در پارتیشن ها

پارتیشن های اداری شیشه ای از یک قسمت ثابت و یک قسمت متحرک تشکیل می‌شوند که از قسمت متحرک به عنوان درب نیز میتوان استفاده کرد. امکان نصب انواع مختلف درب ها مانند درب شیشه ای، درب های چوبی و… بر روی پارتیشن ها وجود دارد. تمامی درب های شیشه ای لولایی آراکس گلس قابل نصب بر روی مدل های مختلف پارتیشن ها می‌باشد.

پارتیشن شیشه ای ریلی از یک قسمت ثابت و درب ریلی تشکیل شده است. این پارتیشن ها اغلب به صورت تک جداره قابل اجرا هستند و کاملا مناسب فضاهای کوچک که فضای کافی برای درب های لولایی ندارند، می‌باشد.

 با توجه به تعبیه درب در پارتیشن ها، استفاده از پروفیل طراحی شده با مقصود برقراری خط اتصال میان درب و شیشه، پیوستگی پارتیشن ها را دو چندان می نماید. درب ها با توجه به نظر کارفرما و با توجه به دکوراسیون داخلی انتخاب و نصب می‌شود.

قیمت پارتیشن شیشه ای

برای بیان قیمت پارتیشن شیشه ای نمیتوان قیمت واحدی را اعلام کرد زیرا قیمت پارتیشن ها به عوامل مختلفی مانند نوع پارتیشن، شیشه، درب، پروفیل، مکان پروژه و… بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه پارتیشن های فریم دار نسبت به فریم لس به علت متراژ پروفیل های بیشتر خواهد بود و نصب پارتیشن های دو جداره نسبت به تک جداره به علت استفاده از پروفیل های ضخیم تر و همچنین استفاده از دولایه شیشه، هزینه بیشتری دارد. در نتیجه شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و قیمت قبل از خرید پارتیشن شیشه ای با کارشناسان آراکس گلس تماس بگیرید.

عوامل موثر در انتخاب بهترین نوع پارتیشن

همانطور که گفتیم پارتیشن های شیشه ای دارای انواع مختلفی می‌باشد و عوامل بسیاری مانند عایق صدا بودن، زیر سازی، ارتفاع سقف، هزینه و… در انتخاب پارتیشن شیشه ای تاثیر دارند. ما در مقاله عوامل موثر در انتخاب بهترین نوع پارتیشن شیشه ای به بررسی کامل این موارد می‌پردازیم و به شما کمک می‌کنیم تا یک پارتیشن ایده‌آل را برای محل کار یا منزل خود انتخاب و خریداری نمایید.

سخن آخر: شرکت فنی و مهندسی آراکس گلس با بیش از یک دهه تجربه در طراحی و نصب سازه های شیشه ای، سیستم های مختلفی را برای پارتیشن های اداری ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با توجه به ارتفاع سقف محل نصب و جزئیات فنی آن مناسب ترین پارتیشن برای کاربری مدنظر خود را انتخاب نمایید. جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان آراکس گلس تماس بگیرید.