پارتیشن شیشه ای تک جداره ( فریم لس و فریم دار )

پارتیشن شیشه ای تک جداره ابزاری برای جدا کردن فضا در محیط های اداری و مسکونی می‌باشد. این نوع از پارتیشن ها به صورت فریم دار و فریم لس قابل اجرا می‌باشند. استفاده از پارتیشن شیشه ای در منزل یا محل کار باعث می‌شود بدون اینکه مانع دید افراد بشود حریم خصوصیشان حفظ شده و تا حدودی مانع عبور صدا شود و همچنین نور در تمامی فضای داخلی انتقال یابد. این مدل از پارتیشن های شیشه ای را به صورت ریلی و تاشو نیز میتوان نصب نمود. پارتیشن شیشه ای ریلی و تاشو(لولایی) از یک قسمت شیشه ثابت و یک قسمت شیشه متحرک (که به عنوان درب استفاده می‌شود) تشکیل می‌شود.

پروفیل های استفاده شده در پارتیشن های تک جداره از جنس آلومینیوم می‌باشد که مقاومت بالایی در مقابل زنگ زدگی و خوردگی دارند و شیشه های استفاده شده در این نوع پارتیشن ها، شیشه های سکوریت 10 میلی متری می‌باشد که بسیار مقاوم می‌باشند و به راحتی شکسته نمی‌شوند. همچنین امکان استفاده از شیشه های لمینت با توجه به نظر کارفرما نیز وجود دارد که مقاومت پارتیشن را تا چندین برابر بیشتر کنند.

پارتیشن تکجداره نسبت به پارتیشن شیشه ای دو جداره ابعاد و ضخامت کمتری دارند و بسیار مناسب برای جدا سازی و تقسیم بندی فضاهای کوچک می‌باشند اما از نظر عایق بودن در برابر صوت و محدود کردن دید نسبت به پارتیشن های دوجداره عملکرد ضعیف تری دارند.

جهت مشاهده قیمت پارتیشن شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09120711022) با آراکس گلس تماس بگیرید.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای تک جداره

انواع پارتیشن های شیشه ای تک جداره

سیستم اختصاصی پارتیشن شیشه ای تک جداره آراکس گلس یک سیستم مادولار می‌باشد. که امکان استفاده از پروفیل در رنگ های متنوع را با توجه به طراحی معماران و کارفرمایان محترم و همچنین ایجاد هارمونی با فضا، را فراهم کرده است. پارتیشن های مدولار با قابلیت جدا کردن اجزا و نصب مجدد طراحی شده اند. پارتیشن تکجداره بدون نیاز به استفاده از ابزارهای خاص و مدت طولانی برای بازسازی، می توانند خیلی سریع تر از پارتیشن های سنتی جابجا و مجدد نصب شوند.

پارتیشن های شیشه ای تک جداره با روش های مختلف به عنوان پارتیشن شیشه ای منزل و اداره قابل نصب و اجرا هستند. که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می‌پردازیم، از انواع پارتیشن های تک جداره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرم بازدید از محل

انواع پارتیشن های شیشه ای تک جداره

در این روش پروفیل ها به صورت روکار بر روی سقف و زمین قرار می‌گیرند. در ادامه به بررسی سه نوع پروفیل مطابق تصویر زیر، می پردازیم: این پروفیل ها جهت نصب شیشه های فیکس و ثابت روکار شامل مقاطع بسیار ظریف و مینیمال تا پروفیل هایی با مقاطع بزرگ می باشد، انتخاب نوع پروفیل توسط طراح یا معمار محترم و متناسب با نیاز پروژه صورت می پذیرد و با توجه به مشخصات پارتیشن شیشه‌ای تک جداره طراحی و نصب می‌شود.

انواع پارتیشن های شیشه ای تک جداره

نوع دیگری از این سیستم، پارتیشن تکجداره توکار می باشد. در این روش پروفیل مطابق تصویر کاملا در تراز کف قرار گرفته و همچنین نیازمند پیش بینی و تعبیه ی جزئیات مربوط به پروفیل های این نوع از پارتیشن در فاز دو و تهیه نقشه های فنی کف سازی می باشد. تا در نتیجه ی آن یک پارتیشن شیشه ای تک جداره تو کار (یا دفنی) با حداقل دید بصری از نمای یراق آلات و اتصالات اجرا گردد. تمامی قطعات نگه دارنده اصلی در سقف و کف پروژه پنهان می گردد.

پارتیشن تک جداره فریم لس

پارتیشن شیشه ای تک جداره فریم لس از پرطرفدار ترین انواع پارتیشن تکجداره می‌باشد زیرا کمترین مانع برای دید را به وجود می‌آورند و باعث انتقال نور بیشتر در محیط می‌شود. این پارتیشن ها فقط به سقف و کف متصل می‌شوند و هیچ پروفیل عمودی بین شیشه ها قرار نمی‌گیرند.

پارتیشن تکجداره فریم لس علاوه بر زیبایی بسیار مدرن و مینیمال هستند و به علت استفاده از پروفیل های ظریف در آنها، مناسب تمامی محیط های اداری و مسکونی حتی با فضای محدود نیز می‌باشند.

پارتیشن تک جداره فریم دار

در پارتیشن شیشه ای تک جداره فریم دار برخلاف مدل فریملس پروفیل های عمودی بین شیشه ها قرار می‌گیرند. و به همین دلیل از پارتیشن تکجداره فریم لس مقاوم تر می‌باشند. اما به علت وجود پروفیل های عمودی در محیط های باعث شلوغ شدن محیط شده و مناسب محیط هایی محدود نمی‌باشد.

در این روش پروفیل ها به صورت روکار بر روی سقف و زمین قرار می‌گیرند. در ادامه به بررسی سه نوع پروفیل مطابق تصویر زیر، می پردازیم: این پروفیل ها جهت نصب شیشه های فیکس و ثابت روکار شامل مقاطع بسیار ظریف و مینیمال تا پروفیل هایی با مقاطع بزرگ می باشد، انتخاب نوع پروفیل توسط طراح یا معمار محترم و متناسب با نیاز پروژه صورت می پذیرد و با توجه به مشخصات پارتیشن شیشه‌ای تک جداره طراحی و نصب می‌شود.

جزئیات و مشخصات فنی

همانطور که گفته شد تنوع پروفیل های پارتیشن تکجداره متناسب با طراحی و کاربری های مورد نیاز، بسیار گسترده می باشد. در ادامه به بررسی چند نمونه از مقاطع این پروفیل ها می پردازیم. این مقاطع شامل پروفیل های مینیمال می باشد که از آن ها هم به عنوان پروفیل پارتیشن شیشه ای توکار و همچنین رو کار می توان استفاده نمود. و یا پروفیل با عرض بیشتر که به طراح توانایی انتخاب قرار گرفتن شیشه در آکس و یا کناره های پروفیل را میدهد.
با توجه به تعبیه درب در پارتیشن ها ،استفاده از پروفیل طراحی شده با مقصود برقراری خط اتصال میان درب و شیشه ، پیوستگی پارتیشن شیشه ای تک جداره را دو چندان می نماید.
هنگام نصب پارتیشن تکجداره برای مکان هایی با سقف بالای 3 متر باید از پروفیل های قوی تر که عرض بیشتری دارد استفاده شود. در تصاویر زیر دو نمونه دیگر از مقطع پروفیل های پارتیشن شیشه ای تک جداره جهت استفاده در طبقات و یا شیشه هایی با ارتفاع بالای 3 متر قرار گرفته است. همانطور که گفته شد ابعاد این پروفیل ها کمی بزرگ تر می‌باشد (4*4 سانتی متر) و با توجه به اتصالات طراحی شده آنها، ایستایی مورد نظر این نوع از پارتیشن (ارتفاع بالای 3 متر و یا استفاده از شیشه های خاص) تامین می گردد.

قیمت پارتیشن شیشه ای

قیمت پارتیشن شیشه ای تکجداره

نمیتوان قیمت واحدی را برای پارتیشن شیشه ای تکجداره اعلام کرد؛ زیرا قیمت پارتیشن شیشه ای به عوامل مختلفی مانند متراژ پروژه، متریال استفاده شده، درب شیشه ای استفاده شده، نوع شیشه و… بستگی دارد و برای هر پروژه متفاوت است. برای دریافت قیمت پارتیشن با توجه به شرایط پروژه خود با کارشناسان آراکس گلس در تماس باشید.

تضمین پیوستگی بین سطوح دیوار ها و درب های شیشه ای و حذف هر گونه درز های اضافی به همراه مزایای ذکر شده ، نتیجه نهایی استفاده از یک محصول کاملا حرفه ای می باشد

جهت مشاهده قیمت پارتیشن شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09120711022) با آراکس گلس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *