تفاوت پارتیشن دوجداره و تکجداره

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پارتیشن شیشه ای یکی از رایج‌ترین راه‌های جداسازی فضا در محیط‌های اداری و تجاری است. با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان، پارتیشن شیشه ای به انواع مختلفی تولید می‌شود.در این مقاله، به تفاوت پارتیشن شیشه ای دوجداره و تکجداره پرداخته خواهد شد.

پارتیشن شیشه ای تکجداره

پارتیشن شیشه ای تک جداره، یک نوع پارتیشن تک جداره است که از شیشه برای ساخت دیوار استفاده می‌کند. این نوع پارتیشن برای دیوارهایی که قرار است قسمتی از داخل ساختمان را جدا کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل شفافیت و زیبایی که به فضا می‌بخشد، پارتیشن شیشه ای تک جداره در محیط‌های اداری، تجاری و حتی خانگی بسیار محبوب است.

پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن شیشه ای دوجداره، دو لایه شیشه دارد که با یک فضای خالی میان آن ها از هم جدا شده اند. این فضای خالی باعث می شود که پارتیشن شیشه ای دوجداره به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی عمل کند. همچنین، این نوع پارتیشن شیشه ای به دلیل داشتن دو لایه شیشه، قابلیت جذب نور بیشتر را دارد و از افزایش نور در فضا استفاده می کند. در نوع دوجداره، همانطور که از نامش پیداست، از دو لایه شیشه سکوریت استفاده می‌ شود.

تفاوت های پارتیشن شیشه ای دوجداره و تکجداره

از تفاوت پارتیشن شیشه ای دوجداره و تکجداره می توان به موارد زیر اشاره داشت.

عایق حرارتی

پارتیشن شیشه ای دوجداره به دلیل داشتن فضای خالی بین دو لایه شیشه، به عنوان یک عایق حرارتی عمل می کند. در حالی که پارتیشن شیشه ای تکجداره این قابلیت را ندارد.

 عایق صوتی

پارتیشن شیشه ای دوجداره به دلیل داشتن فضای خالی بین دو لایه شیشه، به عنوان یک عایق صوتی نیز عمل می کند. در حالی که پارتیشن شیشه ای تکجداره این قابلیت را ندارد.

 قابلیت جذب نور

پارتیشن شیشه ای دوجداره به دلیل داشتن دو لایه شیشه، قابلیت جذب نور بیشتر را دارد و از افزایش نور در فضا استفاده می کند. در حالی که پارتیشن شیشه ای تکجداره این قابلیت را ندارد.

 هزینه

پارتیشن شیشه ای تکجداره به دلیل سادگی نصب و کم هزینه بودن، به عنوان یک راه حل خوب جهت جداسازی فضاها شناخته شده است. در حالی که پارتیشن شیشه ای دوجداره به دلیل داشتن دو لایه شیشه و فضای خالی بین آن ها، هزینه بیشتری دارد.

 استحکام

پارتیشن شیشه ای دوجداره به دلیل داشتن دو لایه شیشه، استحکام بیشتری نسبت به پارتیشن شیشه ای تکجداره دارد. در حالی که پارتیشن شیشه ای تکجداره به دلیل داشتن یک لایه شیشه، استحکام کمتری دارد.

محدود کردن دید

در پارتیشن های دوجداره شیشه ای امکان نصب پرده کرکره ای در بین دوجداره شیشه وجود دارد. با این روش می توان دید را محدود کرد. در پارتیشن تکجداره با نصب ویندو فیلم و برچسب های دکوراتیو می توان محدودیت دید را ایجاد نمود.

کاربرد پارتیشن شیشه ای دوجداره

کاربرد پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن شیشه‌ای دوجداره، یکی از راه‌حل‌هایی است که برای تقسیم فضا و جداسازی بخش‌های مختلف در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پارتیشن، با داشتن دو لایه شیشه‌ای، به راحتی می‌تواند از نظر صدا، حرارت و نور در فضایی کنترل شده کمک کند.

پارتیشن شیشه‌ای دوجداره برای تقسیم فضا در ادارات و محل‌های کاری بسیار مناسب است. بیشتر برای اتاق مدیریت و کنفرانس استفاده می شود. با تقسیم فضا به بخش‌های مختلف، می‌توانید به راحتی هر بخش را به گونه‌ای طراحی کنید که به نیاز کارکنان و کارفرمایان پاسخگو باشد. همچنین، پارتیشن شیشه‌ای دوجداره به راحتی می‌تواند از نظر صدا و حرارت کنترل شده و به افزایش کیفیت کارکرد کارکنان کمک کند.

پارتیشن شیشه‌ای دوجداره برای تقسیم فضا در مدارس و دانشگاه‌ها بسیار مناسب است. با تقسیم فضا به بخش‌های مختلف، می‌توانید به راحتی هر بخش را به گونه‌ای طراحی کنید که به نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان پاسخگو باشد. همچنین، پارتیشن شیشه‌ای دوجداره به راحتی می‌تواند از نظر صدا و حرارت کنترل شده و به افزایش کیفیت آموزش و پرورش کمک کند.

ویژگی‌های پارتیشن شیشه های دوجداره

از ویژگی‌های پارتیشن شیشه های دوجداره می توان به این مورد اشاره داشت که برخلاف نوع تک جداره خیلی از ستون استفاده نمی شود. در این نوع پارتیشن ها از قاب های یک تکه و در اندازه بزرگ استفاده می گردد. این طراحی باعث ایجاد مقاومت و استحکام بیشتر در پارتیشن شیشه های دوجداره می شود. در حالتی که میتوان بدون ستون بر روی زمین ثابت و محکم قرار بگیرد.  استحکام و متریال پارتیشن شیشه ای تکجداره و دوجداره مانند هم می باشند؛ اما در پارتیشن دوجداره با حذف خطوط زاید، در طراحی پروفایل زیبا و خاص تری می توان در ان ایجاد کرد.

پارتیشن شیشه ای دوجداره بخریم یا تکجداره؟

اگر قصد از خرید پارتیشن شیشه ای ایجاد فضایی شیک و مدرن است که فقظ فضاسازی انجام شود، بهتر است از پارتیشن های شیشه ای تکجداره خریداری شود. اما اگر برای فضاهای اداری شلوغ قصد خرید دارید، از نوع دوجداره انتخاب نمایید.

در نهایت

پارتیشن شیشه ای یک راه حل مدرن جهت جداسازی فضاهای مختلف در داخل منازل و محل کار است. پارتیشن شیشه ای دوجداره به دلیل داشتن فضای خالی بین دو لایه شیشه، به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی عمل می کند و قابلیت جذب نور بیشتر را دارد. در حالی که پارتیشن شیشه ای تکجداره به دلیل سادگی نصب و کم هزینه بودن، به عنوان یک راه حل خوب جهت جداسازی فضاها شناخته شده است. با در نظر گرفتن نیازهای خود، می توانید از بین این دو نوع پارتیشن شیشه ای، بهترین راه حل را برای جداسازی فضاهای مختلف انتخاب کنید.

سوالات متداول تفاوت پارتیشن شیشه ای دوجداره و تکجداره

چرا حمل و جا به جایی در پارتیشن شیشه ای دوجداره راحت تر است؟

زیرا در نوع تکجداره بین پنل ها اتصالات وجود دارد.

مزیت استفاده از پارتیشن شیشه ای تکجداره چیست؟

نصب اسانی دارد و قیمت مناسب تری نسبت به نوع دوجداره دارد.

کاربرد پارتیشن شیشه ای دوجداره برای چه فضاهای اداری است؟

بیشتر برای اتاق مدیریت و کنفرانس استفاده می شود.

فرم بازدید از محل

سبد خرید